AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Twój koszyk
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski istnieje od 1990 roku. Wydawnictwo stara się szybko reagować na potrzeby rynku, a nawet je wyprzedzać. Brak ściśle określonego profilu wydawniczego umożliwił zmierzenie się z niemal każdym rodzajem książki. Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski proponuje m.in.:
  • Książki dla dzieci
  • Słowniki
  • Książki edukacyjne
  • Książki historyczne
  • Książki propagujące naturalne metody leczenia
  • Książki o zwierzętach
  • Książki kulinarne
  • Albumy


Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski współpracuje z licznymi wydawcami i drukarniami na całym świecie, m.in. w: Niemczech, Hiszpanii, Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Chinach i Rosji. 

Ugruntowana pozycja na rynku, otwartość na podejmowanie ciekawych przedsięwzięć i elastyczność w działaniu sprawiają, że Wydawnictwo jest wiarygodnym partnerem do działań zarówno w wymiarze handlowym, jak również w wymiarze edytorskim. 

Sprzeda
żą książek publikowanych przez Agencję Wydawniczą Jerzy Mostowski zajmuje się MOREX Ogólnopolski Hurt Książki.

Wszystkich zainteresowanych twórczą pracą nad książką (autorów, tłumaczy, grafików, studia graficzne, naświetlanie, drukarnie itp.) i jej dystrybucją (hurtowników, księgarzy, sieci handlowe itp.) zapraszamy do współpracy. 

Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Janki k. Warszawy
ul. Wspólna 17 a
05-090 Raszyn
tel.+48 (22) 720 35 99
fax +48 (22) 720 34 90
Realizacją zamówień złożonych na stronie www.awm.waw.pl zajmuje się wyłącznie 
MOREX Ogólnopolski Hurt Książki D. Mostowska i J. Mostowski Sp.j. PKO S.A. O/JANKI02124010791111000001964039
MOREX Ogólnopolski Hurt Książki 
D. Mostowska i J. Mostowski Sp.j. 
Janki k. Warszawy, ul. Wspólna 17a
05-090 Raszyn 


Właściciel
Jerzy Mostowski


Dyrektor Finansowy
Dorota Mostowska


Dział Handlowy
Sylwester Gołębiewski

bawię się

Kopciuszek najlepszą książką dla młodych czytelników 2012

Kopciuszek najlepszą książką dla młodych czytelników 2012

Miło nam poinformować, że książka "Kopciuszek i inne baśnie" z serii "Baśniowy świat" została wybrana przez internautów najlepszą książką dla młodych czytelników w plebiscycie portalu Granice.pl w roku 2012.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje gosy na naszą książkę!

Nagroda na 15. Targach Książki w Krakowie 2011

Nagroda na 15. Targach Książki w Krakowie 2011

Nasze stoisko podczas 15. Targówk Książki w Krakowie zostało wyróżnione za najciekawsze konkursy i zabawy dla dzieci w konkursie CZYTAĆ - TAK! ALE JAK? zorganizowanym przez portal Czas dzieci.pl. Serdecznie dziekujemy Rodzicom, którzy na nas głosowali oraz dzieciom, które, mamy nadzieję, świetnie się bawiły!

Po bezdrożach świata

Po bezdrożach świata

BURSZTYNOWY MOTYL za najlepszą publikację 1997 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej

Jacek Pałkiewicz, dziennikarz, ale przede wszystkim niestrudzony podróżnik, zamieszkały na stałe we Włoszech, dokonał wyczynów, które mogłyby wystarczyć na wypełnienie bogatych życiorysów dla co najmniej tuzina osób. Najczęściej podróżuje w stylu odkrywców z ubiegłego stulecia: Saharę i Gobi przebył na wielbłądach, dżunglę Wietnamu na słoniach, Borneo i Amazonkę pirogą, Wybrzeże Szkieletów piechotą, Jangcy chińskim sampanem, Jakucję reniferowym zaprzęgiem, Jakucję reniferowym zaprzęgiem, rzekę Jukon w canoa. W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk na małej łodzi ratunkowej. Album jest swego rodzaju wizytówką wędrówek Autora na wszystkich szerokościach naszego globu. Zamiarem Pałkiewicza było przekazanie Czytelnikowi pragnienia świata, ujrzenia tego, co pod wpływem postępu definitywnie znika z powierzchni ziemi.

Podarujmy dzieciom uśmiech!

Podarujmy dzieciom uśmiech!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym Autorom i Ilustratorom na buziach dzieci zagości prawdziwie radosny uśmiech! Cieszymy się na myśl o tym, że nasza praca pomoga otworzyć drzwi do świata wyobraźni, który przydaje tęczowych barw najbardziej nawet szarej rzeczywistości.

Seria SMACZNA KUCHNIA

Seria SMACZNA KUCHNIA

Na III TARGACH KSIĄŻKI KULINARNEJ we Wrocławiu 1 grudnia 2000 r. książki z serii SMACZNA KUCHNIA zostały uhonorowane nagrodą ZŁOTA PATELNIA KOLORÓW TĘCZY.
Mamy nadzieję, że korzystanie z tej serii przysporzy niepowtarzalnych smaków w kuchni.

ZŁOTY GRYF 2006 dla książki Wesołe bajki

ZŁOTY GRYF 2006 dla książki Wesołe bajki

Wesołe bajki ZŁOTY GRYF 2006 przyznawany przez Polską Izbę Druku (III miejsce w kategorii: Książka wielobarwna w oprawie złożonej)

NASZA KSIĄŻKA NAGRODZONA

Z przyjemnością zawiadamiamy, że wydana przez nas książka - Wesołe bajki Agnieszki Frączek - otrzymała prestiżową nagrodę Polskiej Izby Druku: ZŁOTEGO GRYFA 2006, III miejsce w kategorii książka wielobarwna w oprawie złożonej. Nagroda jest przyznawana za jakość produkcji poligraficznej. Gratulujemy Łódzkiej Drukarni Dziełowej SA, która wydrukowała tę piękną ksiażkę!

„Wesołe bajki” to zbiór wierszowanych legend i bajek polskich, które zna niemal każde dziecko. Ale czy na pewno? Czytając te historie, opowiedziane na nowo w zabawny i nieraz zaskakujący sposób, nabiera się przekonania, że świat smoków i innych pradawnych stworów może być przyjazny i kolorowy. Bohaterami „Wesołych bajek” są między innymi: Smok Wawelski, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka, Syrenka Warszawska i inni weseli mieszkańcy krainy wyobraźni.

Agnieszka Frączek
Alina Suder
Anna Gensler-Buraczyńska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się tworzeniem ilustracji książkowej oraz prasowej dla dzieci. Interesuje się... więcej »
Beata Rojek
dr Jadwiga Górnicka
Lekarz medycyny, wybitna specjalistka chorób wewnętrznych i medycyny naturalnej w Polsce. W swojej blisko sześćdziesięcioletniej praktyce... więcej »
Ewa Kłos
Janusz Puskarz
Praktykujący geograf, ekolog, redaktor encyklopedii, tekstów naukowych i popularnonaukowych, a także redaktor i współautor pozycji... więcej »
Joanna Tołłoczko
Autorka licznych książek o tematyce poradniczej i proekologicznej. Swoje marzenia z dzieciństwa, aby zostać scenografem i dekoratorem... więcej »
Joanna Wiśniewska
Katarzyna Moryc
Autorka wierszy i wiecznie zabiegana mama trzech synów. Uważa, że wiersz to wdzięczna forma literacka, która pozwala pisać o wszystkim i dla... więcej »
Katarzyna Piątek
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od dziecka chowała się przed światem między regałami książek. Do dziś kocha literaturę... więcej »
Marek Szal
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydziału Wystawiennictwa Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.... więcej »
Maria Treter
Grafik, ilustrator, pedagog. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej oraz projektach multimedialnych. Ukończyła studia pedagogiczne o... więcej »
Marta Maruszczak
Biolog i antropolog z wykształcenia, studiowała też medycynę. Pracuje jako dziennikarka. Napisała kilkanaście książek popularnonaukowych... więcej »
Mirosława Kwiecińska
Z wykształcenia biolog, z doświadczenia redaktor, z zamiłowania przyrodnik. Pracowała w wielu wydawnictwach. Prowadziła własną firmę... więcej »
Piotr Syndoman
Miłośnik starej fotografii i malarstwa, a przez lata fotoreporter prasowy. Autor zdjęć do wielu książek i magazynów. Prywatnie podkreśla,... więcej »
Robert Dzwonkowski
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 30 lat ilustruje książki dla dzieci, podręczniki, encyklopedie, czasopisma i pomoce... więcej »